Ні для кого не таємниця, що українські випускники кожного року стикаються із необхідністю здачі ЗНО. Проте безпосередньо працюючи з учнями старших класів у школі все частіше стикаюся із банальним небажанням майбутніх абітурієнтів продовжувати навчання в нашій країні. У кожного із них свої причини, однак більшість вказує на банальну відсутність перспектив після здобуття вищої освіти та необхідність підтверджувати вітчизняний диплом при бажанні працювати в іншій країні по спеціальності.
Саме через це багато з старшокласників цікавляться можливістю здобути освіту без зно в інших країнах. Однак, як не дивно і в Україні є варіанти. Звичайно ЗНО доведеться здавати, проте лише для отримання атестату про повну загальну освіту – інші документи банально не потрібні. Крім того парадоксальним, особисто для мене, став факт видачі диплому міжнародного зразка та додатку до нього який не потрібно підтверджувати у ЄС.
В чому секрет такої можливості і чому освіта без зно стає реальністю в Україні?
Як не дивно, проте після більш детального ознайомлення із варіантами вступу до ВУЗу без зно жодного порушення законодавства так і не вдалось виявити. Адже секрет навчальних закладів, котрі надають таку можливість банальний – співпраця на міжнародному рівні. Створюється окремий факультет європейської освіти, котрий активно співпрацює із закордонними ВУЗами і дає можливість паралельно навчатись в українському та європейському навчальному закладі. При цьому, як на мене, перевагою стає не лише отримання диплому світового зразка, але й те, що студенти навчаються в нашій країні, а закордон їдуть лише для здачі потрібних екзаменів, практик, тощо. В результаті отримують можливість отримати високі практичні навички не лише в обраній спеціальності, але й в володінні іноземною мовою. Відмічу, що ВУЗів котрі пропонують варіанти такого подвійного навчання стає чимраз тим більше, проте одним із перших став Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука, котрий на сьогодні є одним із лідерів галузі. Відмічу також і те, що більшість студентів, які прагнуть навчатись на факультеті європейської освіти даного ВУЗу знаходять для себе роботу за кордоном іще в ході навчальних практик.
Тому, якщо ви хочете здобути вищу освіту, однак ваші результати ЗНО вас не влаштовують – шукайте варіанти вступу не лише у закордонні ВУЗи, але і скористайтесь можливостями сучасних українських університетів. Повірте, що знання лишніми ніколи не бувають, а якщо є можливість отримати їх разом із європейським дипломом, то чому її не використати? Тим більше, що втрачати тим, хто не здав ЗНО немає що, а чекати іще рік для повторної спроби проходження тестів захочуть не всі. Тому, перефразую стару приказку – шукайте і знайдете… |