Тема . Органи державної влади в Україні
Мета:
- навчальна: ознайомити учнів з конституційно – правовим статусом державних органів;
- розвиваюча:формувати вміння аналітично – синтетичної розумової діяльності до самоосвіти і саморозвитку;
- виховна: виховувати в учнів правову та політичну культуру.
Тип уроку: комбінований
Обладнання :
- Конституція України
- підручник
- фотографії сучасних політичних діячів
- таблиці – схеми.
Основні поняття:
- державний орган;
- апарат держави;
- Верховна Рада України;
- Президент України;
- органи державної виконавчої влади;
- Кабінет міністрів України;
- судова система України;
- правоохоронні органи.
Структура уроку
- I. Організаційний момент - 1-2 хв.
- II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів 5-10 хв.
- III. Мотивація вивчення нового матеріалу і постановка завдань уроку1-2 хв.
- IV. Вивчення нового матеріалу 25-30 хв..
- V. Підсумки уроку 3-5 хв.
- VI. Домашнє завдання 2-3хв.
ХІД УРОКУ
І..
|
Організаційний момент
|
ІІ.
|
Актуалізація опорних знань і вмінь учнів.
Фронтальне опитування
|
Учитель . На попередньому уроці ми ознайомилися з особливостями організації державної влади в Україні.
- Який розділ Конституції України закріплює загальні засади ( принципи) конституційного ладу держави?
- Які форми народовладдя закріплює стаття 5 Конституції України?
- Дайте визначення понять:
- Форма безпосередньої демократії
- Вибори
- Референдум
- Принципи виборчого права ви знаєте?
- Який порядок призначення всеукраїнського референдуму
- З яких питань не допускалось проведення референдуму.
|
ІІІ.
|
Мотивація навчальної діяльності
Постановка завдань уроку
|
Отже з формами безпосередньої демократії ми обізнані. На уроці будемо працювати із способами реалізації волі народу через представників – представницькою демократією.
ЗАВДАННЯ УРОКУ
|
Вивчити :
|
Продовжити:
|
- Визначення основних понять
( записані на дошці)
- Конституційно – правовий статус державних органів, їх структуру компетенцію та порядок роботи
|
- Роботу над формуванням вмінь та навичок
- Роботи з джерелами права
- Аналізувати та систематизувати правовий матеріал
|
І V.
|
Вивчення нового матеріалу
|
Учням пропонується план вивчення теми ( на дошці)
І. Верховна Рада України
1. Конституційно – правовий статус ( стаття 75 КУ)
2. Структура
3. Повноваження
|
V.
|
КУ-Конституція України
на самостійне вивчення
вдома
|
ІІ. Президент України
- Конституційно – правовий статус ( стаття 102 КУ)
- Вимоги до кандидата в Президенти України
- Повноваження.
ІІІ. Система державних органів виконавчої влади
ІV. Судова система України
V.Правоохоронні органи.
Учитель пропонує вивчення вивчення теми розпочати з статті 6 КУ « гілки державної влади»
законодавча
виконавча судова
І. 1.
питання – робота зі статті 75 КУ
І.2. – робота зі схемою сторінка 190 підручника
« структура Верховної Ради України»
! – звертаємо увагу на фото стаття 88 – ( Голова парламенту)
стаття 101 – ( Уповноважений Верховної Ради України з прав людини)
І.3. повноваження систематизовані відповідно до функцій – вивчаємо самостійно сторінка 192-193 підручника
ІІ. 1. Робота зі статтею 102 К.У.
ІІ.2.Робота зі статтею 103 КУ, учитель пропонує порівняти вимоги до кандидатів в нардепи та Президенти
ІІ.3.Повноваження Президента України. Сторінка 196.197 підручника.
ІІІ. Учні опрацьовують схему сторінка 198 підручника ( систему державних органів виконавчої влади)
- Стаття 113 К.У. ( статус Уряду)
- Схема сторінка 199 ( склад кабінету Міністрів України)
V. Заповнити схему правоохоронні органи України.
|
|
прокуратура
|
міліція
|
СБУ
|
поняття
|
|
|
|
завдання
|
|
|
|
|
V.
|
Підсумки уроку
як реалізовано очікування
|
а. Сьогодні на уроці
МИ
вивчили формували
б. тестові завдання ( сторінка 210,211)
|
VІ.
|
Домашнє завдання
|
- Опрацювати §17
- Працювати з текстом Конституції України ( стаття 75,102,113,124,125.129)
- Письмове завдання:- № ІІІ сторінка 212
заповнити таблицю правоохоронні органи України
- Повторити з курсу історії « магдебурзьке право»
|
|
|
|
|
|
|
|
|