Школа вчителем стоїть – так завжди проголошували в нашій країні. Проте давайте попробуємо поглянути на ці голосні заяви з реального боку. Почну напевно з того, що найбільше наболіло – зарплати молодих спеціалістів, корі тільки приходять працювати в навчальні заклади. Одразу відмічу, що така ситуація не тільки з молоддю, але й з людьми котрі мають не один рік стажу. Справа в тому, що оплата праці педагога, і так не велика, та при цьому ще й напряму залежить від навантаження. От і виходить парадоксальна ситуація – має чотири-п'ять годин в тиждень отримуєш зарплату меншу ніж допомога по безробіттю. Та що там говорити, адже як можна прожити на 400 – 500 гривень на місяць?
Хтось, далекий від реалій школи може засумніватись що у педагогів такі зарплати, проте можу казати із власного досвіду – все саме так. Багато знайомих не хочуть вірити, що простий електрик чи прибиральниця отримують в два рази більше, я вже не кажу про те, скільки вам потрібно заплатити якщо виникне необхідність провести регистрацию земли в собственность... Парадокс, але факт. Фактично ні за що не відповідаючи і не тратячи роки на навчання можна отримувати більше ніж український вчитель який формує світогляд підростаючого покоління. Зрозуміло, що в результаті більшість молоді обходить школи десятою дорогою. В той же час, куди дивиться державна влада?
Адже через 5-10 років ми отримаємо величезний некомплект педагогічних кадрів, бо навіть на сьогодні близько половини вчителів пенсіонери. В осанні два місяці становище з оплатою праці стало ще гіршим адже рішенням уряду фактично скасовано доплату «за престижність» у розмірі 20% окладу, ай принцип виведення вчителів із тарифної сітки ніхто не відміняв. В результаті маємо – молодь працювати педагогами іде неохоче, адже зарплата маленька, перспективи практично відсутні, а відповідальність колосальна. От і переконуй дітей в потребі здобувати знання. Більшість банально не вірить адже практично всі вчителі для них звичайні невдахи, котрі не мали де дітись. При цьому, я не хочу принизити тих людей котрі ідуть працювати в цій нелегкій царині через переконання, проте нажаль на голому ентузіазмі далеко не зайдеш, та й голодним уроки не дуже проведеш. |